................................................. Pokud budete mít zájem o některý výrobek, můžete mi napsat na e- mail: lenkavcelka@centrum.cz ...............................................

úterý 18. května 2010

SRDÍČKOVÁNÍ S VIZOVICKÝM PEČIVEM
VIZOVICKÉ PEČIVO vzniklo na počátku našeho století a navázalo tak na dávnou českou tradici vánočního dekorativního pečiva.
Těsto z mouky, vody a octa se důkladně propracuje a nechá odpočinout. Z válečků těsta se pak tvarují různé figurky - holubička, miminko, ježek, ptáček aj. Tvary se při úpravě nastřihávají nůžkami nebo nařezávají nožem. Oči jsou z pepře. Těsto uchováváme v igelitovém sáčku, aby zbytečně neosychalo.

RECEPT : můj vyzkoušený
500 g hladké mouky
200 ml vody
2 lžíce octa

Vše smícháme dohromady a hodinu hněteme těsto. Není-li těsto dobře zpracované, špatně se tvaruje a po upečení praská.
Postupně tvarujeme figurky a pomocí vody přilepujeme další prvky. Dozdobíme pomocí nůžek a nožíků. Chceme-li zdobit semínkem, zatlačíme ho vlhkou rukou trošku hlouběji do těsta (po upečení semínko vystoupí).
Hotové výrobky skládáme na suchý plech a necháme odpočinout 2 hod. Před pečením potřeme vajíčkem. Pečeme 1 hod. v mírně vyhřáté troubě na 50 st. a poté postupně teplotu zvyšujeme až na 150 st., aby se tvary důkladně propekly.

2 komentáře:

Děkuji Vám za milé komentáře a návštěvu blogu. ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...