................................................. Pokud budete mít zájem o některý výrobek, můžete mi napsat na e- mail: lenkavcelka@centrum.cz ...............................................

sobota 22. listopadu 2014

RELIÉFNÍ PERNÍKTradiční zdobené medové perníčky, které zdobí vánoční stůl a v mnoha domácnostech i samotné stromky, zná snad každý. Málokdo ale ví, že nejstarší forma českého perníku pochází z 16. století.


 Jedná se o takzvaný staročeský reliéfní perník, který vždy sloužil spíše k dekoraci. Je tvrdý a na zdi vydrží viset i dvacet let. Podle původní receptury ho v Česku vyrábí jen pár perníkářů. 

  
Výroba perníku je fyzicky náročná práce, kterou původně vykonávali muži. 
Dostatečně zpracované těsto tlačím do forem a z jedné dávky vyrobím za den asi dva plechy. Není to tedy nic snadného ani levného na výrobu.

 ********

Jestli máte zájem o Vánoční perníčky, kontaktujte mě e-mailem : lenkavcelka@centrum.cz
Ještě pár čerstvě upečených perníků je k dispozici.

********
    

Moje milé, přeji Vám pohodičkový víkend.

Lenka

 

8 komentářů:

 1. Leni, perníčky máš úžasné. Jeden je hezčí než druhý. Měj se krásně Anny

  OdpovědětVymazat
 2. Lenička, poznám takéto perníčky. Predávajú ich na rôznych trhoch a jarmokoch. Máš pravdu, sú drahé, ale istotne cena zodpovedá práci. Tie tvoje sú nádherné!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Beautiful,very interesting!!
  Happy week.:*

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné perníky...moc obdivuji tuto práci Marťula

  OdpovědětVymazat
 5. Leni, nádhera. Letos jsem se do vytlačovaných perníčků dost zakoukala, tak si napíšu ježíškovi o formu.

  OdpovědětVymazat
 6. Perníčky jsem dostala loni ve ,,vánoční výměně,, a ani jsem se neodvážila je sníst ,jak jsou nádherné ♥ zůstanou asi těch 20let :-))))

  OdpovědětVymazat
 7. Leni, to jsi dobrá ♥ - dva plechy denně...já je dělám podle staré receptury (viz.můj blog) a než to všechno uzraje, zaschne...tak stihnu tak dva plechy za měsíc :o)))...ale je pravda, že tchyně je má ode mně již sedm let a rok co rok je věší na adventní větve...a stále nádherně voní. takže přeji voňavý a usměvavý advent Mokopa

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře a návštěvu blogu. ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...